Konopí a jeho produkty jsou zdraví prospěšné

O tom, že tato jedna jediná rostlinka je vlastně takovým všelékem, v dnešní době již skoro nikdo nepochybuje. A je docela možné, že kdyby náhodou někdo nepovstal proti ní a nenastala doslova panika mezi lidmi, tak dnes se bude běžně předepisovat a pravděpodobně by se jednalo o zázrak v medicíně. O tom samozřejmě mohou podat svědectví ti, kterým skutečně pomáhá od bolesti a umožňuje jim důstojný život. Na druhou stranu je pravdou, že není konopí jako konopí. Ale to již nikdo moc neřešil, když se odsouhlasil zákaz takřka po celém světě. V dnešní době se ale přece jenom pomalu prolamují ledy a již existují státy, kde je konopí zpět ve hře a běžně se předpisuje těm, kteří jej potřebují.

semena

Konopí ano, ale marihuanu ne

Tak kdo to ještě netuší, tak je na čase mu vysvětlit, že vlastně řeč je o jednom a tom samém. Semena marihuany nebo konopí, řeč je o stejné rostlině. Jen jsou rozdílné odrůdy. Běžně se dělí na tři druhy, se kterými se můžeme setkat, patří sem seté, indické a rumištní. Jenomže na trhu se s nimi v čisté podobě nesetkáme, to už musí být. Spíš totiž převažují kříženci – rumištní, neboli takzvaní hybridi. Díky tomu pak vznikají samonakvétací odrůdy, které pak mají úplně jiný průběh pěstování.

Konopí seté – má poměrně vysoký růst, ale pro změnu řidší strukturu samotných listů. Kdybychom je chtěli pěstovat u nás, tak bychom se museli spokojit s úrodou až na podzim a to během října a listopadu. V tuto dobu se květy, které mimochodem velmi pěkně voní, promění v takové plesnivé chomáče. Nebudeme si ale nalhávat, že jim svědčí víc teplo. No a kdo chce zahnat chmury dřív, musí do lékárny s předpisem od lékaře.

konopná semena

Indické konopí – Spíše by se dalo připodobnit keříku. Má skutečně hustý porost, přesně jako on. Dozrávají zhruba o měsíc dříve a především bojují proti bolestem, svalovým křečím a podobně.

Hybrid – jsou pěstované na ideální strukturu, jelikož mají obsah hlavních kanabinoidů, vůni a chuť. Dále jsou skvělé svým růstem a listy. Zde se dají vypěstovat kvalitní CBD odrůdy, které obsahují méně psychoaktivního THC a více CBD. To přináší úlevu od bolesti a pomáhá všem nemocným.