Proč trčet na jednom místě?

Dovolená, to je něco docela jiného než každodenní rutinní život. Dovolená je tu od toho, aby člověk zapomněl na každodenní povinnosti a aby si dopřál něco, co si nikdy jindy než o dovolené dopřát nemůže.
Jeden se nechá v době takového volna dovézt na jedno jediné tu více a tu méně vzdálené místo, tam se rozvalí a pilně se oddává nicnedělání, zatímco jiný…
mobilní dům v kempu
Jiný chce poznávat nové kraje. Počínat si třeba jako Kolumbus, byť už dávno nemá naději na to, že by někde objevil nějakou tu novou a neznámou Ameriku.
Jenže takové přemísťování se po cizích krajích nebývá jednoduchá záležitost. Někde vás vyjdou taxíky a podobná vozidla na učiněný majlant, jinde člověk při použití veřejné hromadné dopravy riskuje majetek, zdraví a někdy i život, a ještě jinde třeba nějaká ta doprava zcela schází a člověk by se tak musel pohybovat leda tak po svých, což ale záhy vzdá, protože z toho bolí nohy a člověk přesto skoro nikam nedojde a nic si neužije. A shánět si navíc při každém zastavení nějakou tu střechu nad hlavou, kdy by mohl hlavu složit…
A proto nejednou přijde vhod taková doprava obytným vozem, oním křížencem mezi skutečným domem a automobilem.
Díky takovému obytnému vozu lze dosáhnout toho, čeho by jinak člověk dost možná nikdy nedosáhl. Stačí si koupit nebo spíše jen pronajmout a pak už stačí jenom dupnout na plyn a zamířit tam, kam je libo.
mobilní dům s pergolou
Pokud si člověk takový obytný vůz pronajme, nemusí se starat o jeho technický stav, což za něho dělají jiní, nemusí za něj platit ani zdaleka tolik, kolik by platil za jinou formu dopravy a za bydlení při svých zastávkách, nemusí se ani pídit po obchodech, protože si všechno nezbytné může naložit klidně i již doma a vézt si to s sebou. Nemusí do restaurací, protože si klidně uvaří i v tomto „domku na kolečkách“, může se natáhnout a schrupnout si, kdykoliv si zamane, a pak jet zase dál. Může se tu kdykoliv umýt, dojít si na WC, zatopit si, může si sem kdykoliv naložit a kdykoliv zase vyložit třeba jízdní kolo nebo nějaký ten zahradní nábytek.
Člověk je tady v komfortu a zároveň naprosto nezávislý, může tu být sám nebo s tím, koho se rozhodne vzít na onu pouť s sebou.
Stačí jenom si takový obytný vůz pronajmout, za nějaké ty čtyři tisícovky na den, popadnout svůj řidičský průkaz (béčko vesměs stačí) a vyrazit za hranice všedních dnů jako… jako… jako dejme tomu tryskový šnek. Který má podobný domeček sice též, ale podobné rychlosti a dalších vymožeností přesto nikdy nedosáhne.

3/5 - (2 votes)