Smoothie maker jako záchrana dnešní doby

Jistě také dobře znáte situaci, kdy ráno nestíháte. Kvůli tomu tak tedy ani nemáte čas, abyste si udělali zdravou a výživnou snídani. Dalším možný stavem je to, že prostě nechcete snídat rohlíky, vajíčka nebo párky. Tak právě pro vás přichází spása v podobě smoothie, jehož příprava je opravdu velmi rychlá, přičemž tento nápoj je sám o sobě velmi chutný. A o jakého pomocníka v dnešní složité moderní době se tedy vlastně jedná?

tác s nápoji

Jedná se o stolní mixér, do kterého vložíte na kousky nakrájené ovoce či zeleninu, které zalijete kokosovou vodou, mlékem nebo jogurtem. Nebojte se použít jakoukoliv surovinu vám chutnající, jelikož každý z nás má přeci jen rád něco jiného. Pokud se vám bude chtít, můžete ještě také přidat chia, lněná nebo slunečnicová semínka – to už je jen a jen na vás. Není na škodu takto předpřipravený nápoj dochutit, a to například za pomoci medu, třtinového cukru či skořice. Všechny již zmíněné suroviny dáváte do jedné z lahviček, které bývají součástí balení. Jedná se o nádoby, které mají objem 0,3 a 0,6l.

A až si vyberete vaší kombinaci, tak jen připojíte flašku a zapojíte tento přístroj do elektřiny, a na pár minutek či spíše sekund podržíte tlačítko pulsního spínače, za jehož pomoci vznikne tento vydatný a lahodný nápoj, který vám s přehledem nahradí celou snídani. Máte tak tedy možnost udělat lepší ráno nejen sám sobě, ale i své rodině či přátelům, což oni jistě ocení.
smoothie příprava

Já osobně mám po ránu nejraději kombinaci broskve, banánu, sojového mléka, lněných semínek a skořice, jelikož dle mého názoru není na škodu dát si k snídani něco sladkého, co vám přinese energii na úspěšné zvládnutí celého dne. Navíc, jak se říká, snídaně je základ dne, a z ovoce do vaše těla putují vitamíny a látky potřebné pro jeho úspěšné fungování.

Samozřejmě, že tento přístroj má mnoho dalších funkcí, a některým z nich se teď budu věnovat. Pokud připravujete kupříkladu cheesecake, u kterého tvoří většinou základ smetana, a nemáte doma šlehač, nic ne neděje – přístroj, o kterém je dnešní článek ho úspěšně zastoupí. Další možné využití je pro případy rozemletí kávy, oříšků či sušenek, přičemž si vy sami ušetříte čas, a nebude ztrácet nervy při ruční práci, která občas bývá náročná, avšak při ní přijdete na jiné myšlenky. No a v neposlední řadě ho jistě využijete, pokud máte doma malé dítě, kterému mixujete různé směsi, polévky apod.